סווט לודג׳

בהנחיית רועי שנער

יום שישי 26.8, בגן החיים​​

טקס סווט לודג' (איניפי)

הוא אחד מהטקסים המקודשים של שבט הלקוטה מצפון אמריקה. זהו טקס עתיק ועוצמתי במהלכו יושבים יחד האנשים בחשכת אוהל ההזעה (הסווט לודג') למסע של היטהרות, ריפוי, תפילה והתחדשות. (הסבר מפורט בהמשך)

 

ב-26.8, יום שישי, נתכנס בגן החיים לשבת יחד בסווט לודג'.

את הטקס ינחה רועי שנער, אמן ואיש רפואה שמנחה טקסי איניפי שנים רבות.

 

ניפגש להדלקת האש בשעה 18:00

נא להביא בגד ים או לבוש מינימלי אחר שיהיה נוח להזיע בו, מגבת, בגדים יבשים לאחרי, מעט מזון טבעי וקל לארוחה משותפת אחרי. ביום הטקס יש להקפיד לשתות הרבה מים ולבוא על בטן ריקה (כדאי לא לאכול מהצהריים).

 
לקראת הטקס מומלץ לשמור על תזונה בריאה, נטולת חלבונים, להפחית ג׳אנק פוד וקפה ככל שניתן.

מיטאקויא אויאסין

הצטרפות לטקס

על מנת להבטיח את מקומכם בטקס, יש לשלם דמי הרשמה של 150 ש"ח בביט או בפייבוקס 0548102672 – נא לכתוב בהעברה את שמכם + סווט לודג'.

 

בסוף הטקס תהיה אפשרות למי שירצה וירגיש להוסיף בדאנה (נתינה מנדיבות הלב) כפי רצונו ויכולתו, או להסיר מדמי הרשמתו במידה והיכולת אינה מאפשרת.
 
ובאווירת הנתינה גן החיים מזמין אתכם להתפנק להתרפק ולהתארח בדאנה לאחר הסווט! לינה בגן בתנאי קמפינג (הביאו עמכם ציוד לינת שטח), נקום לארוחת בוקר ואינטגרציה משותפת, ונהנה מהבריכה האקולוגית הכי שווה בארץ!

מהו סווט לודג'?

הטקס מזמין אותנו למסע של תפילה והיטהרות שבסופו לידה מחדש אל עצמינו. בעזרת אדים של רפואה טובה, שירה וכוונה אנו מזמינים את מעגל החיים לבוא ולגור שוב בליבנו. כשאנו יוצאים מן הטקס אנו נולדים מחדש אל החיים, ומחזיקים בתוכנו זיכרון עתיק של עצמינו כפי שאנו באמת – פשוטים, נושמים, אוהבים וחלק בלתי נפרד מהעולם.
 
לקיום טקס סווט לודג' יכולות להיות סיבות רבות ושונות, בזמנים של חולי ומצוקה, לפני יציאה למסע, אחרי חזרה ממסע, בזמן של שינוי בחיים, בחגיגה או באבל, בזמן של תפילה ובזמן של חיפוש, הסווט לודג' מהווה מרחב בו הרפואה מתקיימת ומתממשת, מזכירה את יכולות הריפוי של כל אחד ואחת מאיתנו.
 
מרכזו של הטקס סובב סביב איכויות הטבע – אדמה אוויר מים ואש, במהלך הטקס משתמש מנחה הטקס בכל אלו במטרה לעורר בתוכנו את כוחות הריפוי, את איכויות האדמה האוויר המים והאש שבנו. בחיבור מעמיק זה של כל אחד עם עצמו נפתח העולם המשמעותי שמעבר לשגרת היום, היכולת לריפוי, לחיבור, לניבוי, לבהירות להיטהרות, ללידה מחדש.
 
המרחב של הסווט לודג' מכיל שני מעגלים: מעגל האיניפי, הבית בו יושבים יחדיו (אוהל עגול קטן ונמוך, עשוי ענפים ארוכים ושמיכות), ומעגל האש, בחוץ.
 
שני מרחבים אלו מחוברים ביניהם ויוצרים תנועה אנרגטית של שמונה, ותנועה ישירה בין מוקד האש למרכז האיניפי. במרכז האיניפי ישנו בור, אליו במהלך הטקס מובאות ומונחות אבנים עתיקות אשר ישבו בתוך האש והתחממו עד למצב בו הן מאירות מעט את האפילה שבמרחב הישיבה.
 
במהלך הטקס יושבים האנשים יחדיו, בישיבה פשוטה על האדמה בתוך האיניפי.
לאחר כניסת האנשים למרחב מתחילים 4 סבבים: בכל סבב פותחים את הפתח של האיניפי, ומכניסים אבנים חמות שהוצאו מהאש למרכז. עם הנחתן, מפזרים על האבנים צמחי מרפא אשר ממלאים את המרחב בניחוחות של רפואה. לאחר הכנסת האבנים נסגרת הדלת והמעגל נשאר בחשיכה אשר מוארת אך במעט על ידי חומן של האבנים. על אבנים אלו שופך מנחה הטקס מים, וכך נוצר פרץ אדים חמים אשר עולה וממלא את המרחב. האוויר נהיה חם מאוד ולח ועוזר לתאי הגוף להיפתח ולאפשר תנועה טובה של חיים בתוכנו. תנועה זו יכולה להביא עימה חוויות מאוד אישיות לכל אחד ואחת, תחושה של חום, זכרונות או תחושות שעולות, חזיונות, מחשבות רגשות וכד'.
 
בכל סבב מתייחדים עם איכות רפואה אחרת, בכל פעם שרים שירי רפואה ומתפללים, יושבים בדממה, מתבוננים פנימה, עמוק אל תוך הלב. את הטקס מלווה בדרך כלל נגינה בתוף אינדיאני מסורתי ושירה מקודשת.
בסיום כל סבב נפתחת הדלת ואור חדש חודר אל המרחב החשוך, אוויר טרי וקריר מתערבל עם האוויר לח והחם.
 
לאחר הסבב הרביעי יוצאים החוצה והטקס נסגר מול האש.
רפואת הטקס עשויה להיות עמוקה וליצור תנועה ממשיכה בגופו ונפשו של המשתתף ימים לאחר הסיום. החוויה האישית יכולה להיות של הטהרות, לידה מחדש, גילוי וכדומה, כמו בחיים הדבר יכול להיות מלווה בתחושת קושי, מחשבות, פחדים, התרגשויות או גילויים, וכל אלו הם חלק מהדרך.
 
ההזמנה עבורך היא להיות אתה, פשוט כמו שאתה, בלי מסיכות, בלי טקסיות מיותרת, בלי פוזה, בלי צורך להיות משהו או מישהו אחר.
זו הזמנה לחזור אל המהות הפנימית, להיזכר באפשרות לריפוי, לחוות אחווה של אנשים שהולכים דרך על פני האדמה, להיתמך.

על גן החיים

גן החיים הוא בית לאקולוגיה מעשית ושמורת טבע חקלאית. המרחב מקדם את כל הקשור לאקולוגיה, בריאות וקהילה.
מתעסקים בריפוי האדמה שמרפאת את האדם שמרפא את האדמה.

 

 

מה שקיים בשטח:
בריכה אקולוגית, מתחמים מוצלים, מרחב של מטבח טבעוני מאובזר ומלא באוכל איכותי וטרי, מרחב תרגול, גינת ירק, מגוון עצי בוסתן, שירותי קומפוסט, נקודות להטענה (יש חשמל), מקלחת עם מים חמים, מרחב להקמת אוהלים ונוף מרהיב עם מלא ציפורים וחיים מסביב